21 Ağustos – 5 Eylül 2021 – Los Angeles İzlenimleri

Los Angeles İzlenimleri Alican Cansu

Selam gençler, Amerika’ya Cansu’nun nikahına gitmiştik, 2 haftadır oradaydık. Aslında ilk başta planım Amerika’dan sık sık yazmaktı ama açıkçası yoğunluk ve yorgunluktan dolayı pek yazamadım. Tabi ailecek gitmişiz, hep beraber kalıyoruz, dünürlerle planlar, gezmeler derken yazmaya çok fırsat olmadı. Buna bir de iş yorgunluğu eklendi açıkçası. 10 saatlik saat farkından dolayı Türkiye ile iş yapacağım diye sabahları hep erken kalkmak zorunda kaldım. Günlerin geri kalanında da çılgınlar gibi turistik gezi yaptık. Keyifli ama baya yorucu iki hafta oldu.

Normalde aklımdan geçen, önceki bazı seyahatlerimde olduğu gibi, birazcık detaylı şekilde, kronolojik olarak genel Los Angeles seyahatimizi anlatmaktı. Ama şu anda o iş hem biraz zor geliyor, hem de ne bileyim mekanik bir şekilde iki hafta boyunca ne yaptığımızı anlatmak şu anda bana çok cezbedici gelmiyor. O yüzden bu seyahat ile ilgili birazcık aklımdakileri buraya serbestçe dökmek istiyorum.

Önden söyleyeyim gezip görme konusunda Los Angeles’ın altını üstüne getirdik. Cansu ile Yağız sağ olsunlar bize dolu dolu bir plan yapmışlar, turistik gezinin dibine vurduk. Görmediğimiz yer kalmadı. Gezdiğimiz yerlerden aklıma şu anda gelen bazıları: Long Beach, Manhattan Beach, Venice, Santa Monica, Malibu, Santa Barbara, LA Downtown, Universal Studios, Hollywood, Griffith. Unuttuklarım da vardır herhalde. Benim için çok keyifliydi. Amerika’da yaşadığım yıllar boyunca Los Angeles’ı gezme fırsatım olmamıştı, iyi oldu.

İşin gezme kısmı dışında da gayet güzel bir seyahat oldu. Asıl amacımız zaten gezmek değil, Cansu ve Yağız’ın nikahına katılmaktı. Buradan bir kez daha tebrik ediyorum kardeşceğizimi ve kocasını. Çok güzel bir nikah seremonileri oldu. Ama nikah dışında Cansu ve Yağız’ı görmek, yaşadıkları hayata bir süreliğine dahil olmak, onlarla kaliteli vakit geçirmek en güzeliydi sanırım.

Zaten belki de birisini ziyaret etmek için seyahat ettiğimizde işin bu kısmını biraz daha öne çıkarmalıyız. Ziyaret ettiğimiz kişi neler yapıyor, nasıl yaşıyor, nerelerde takılıyor? Bunlara ortak olmak güzel oluyor. Turistik geziler de güzel tabi, bir yere gitmişken görmek lazım, ama işin bu mekanik kısmını da çok abartmamalı sanki. Şu anda İstanbul’da yaşarken her gün Sultanahmet’i mi geziyoruz da her geleni oralara götürmeye çalışıyoruz. Neyse. Konu nerelerden nerelere geldi yine.

Genel olarak süper bir 2 hafta oldu. Dolu dolu. İnsanın iyi ki anılarıma dahil olmuş diyeceği tarzda. Şimdi artık mevsim değişiyor, yaz bitiyor, tatillerin azaldığı, rutinlerin öne çıktığı aylar başlıyor. Ağustos böcekleri için sıkıntılı aylar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir