Alican Tanatmış v0.1.0

Alican Tanatmış v.0.1.0 m&m store

Sorulduğunda Ankaralıyım derim, 21 yaşıma kadar tatil falan dışında Ankara dışına pek çıkmadım. İlkokul, ortaokul ve lise yılları boyunca TED Ankara Koleji’ndeydim, sonrasında üniversite için Bilkent’e geçtim. Orada dört yıl Elektrik ve Elektronik okuyup (bkz: Neden Elektrik Elektronik?), mezun olup, mühendisliğin pek bana göre olmadığına karar verdikten sonra da MBA yapmaya Amerika’ya Boston’a gittim.

İki yılın sonunda MBA’den de mezun olup okumaktan iyice sıkılınca yine Boston’da kendime biraz teknoloji, biraz pazarlama karışımı bir iş bulup çalışmaya başladım. Yaklaşık iki buçuk yıl çalıştıktan sonra ise Türkiye’yi ve Türkiye’dekileri özledim, geri dönmek istedim. İstifamı verdiğimde şirketim Türkiye’ye dön ama bizim için orada evden çalış dedi. Ben de bu teklifi seve seve kabul ettim. Bu Amerika Yılları‘nı detaylı okumak isterseniz buyurunuz:

Sonrasında kız kardeşimin İstanbul Beşiktaş’taki evine taşındım. Neredeyse iki yıl daha Boston’daki şirketim için bu evden çalıştım. Bu sırada bir yandan da iki ortağımla beraber kendi şirketimizi kurup büyütmeye başladık.

Kendi şirketimin işleri yoğunlaşınca Amerika’daki işimi bırakıp sadece kendi işim ile ilgilenmeye başladım. Sadece kendi işimle uğraşmayı ve bunun bana sağladığı hayat tarzını çok sevdim ve şu anda da bu şekilde devam ediyorum.

Bütün bunlar olurken bol bol earl grey çay içtim, kitap okudum. Nasıl daha iyi yaşarım diye kafa patlattım. Belki öğrendiğimi zannettiğim şeyler ile ilgilenenler olur diye de yazıp yazıp buraya koyuyorum. Bir de son üç beş yıldır bol bol koşuyorum.