Günlük Parçaları – 19

Günlük Parçaları 19 - Pittsburgh

13.08.2017 – Pittsburgh, PA / Cansu’nun evi

Selam ahali, nasılsınız? İyiyim ben.

Aslında şu anda yazmak yerine biraz bilgisayarda takılmak istiyordum ama yeni oyuncağım bilgisayarın USB portunda şarj olmakta. Kendisi yüz yıldır paraya kıyıp da alamadığım bir Moleskine kitap okuma ışığı. Amerika’ya gidip görmüşken alayım dedim. Aslında fiyat olarak Amerika’da da aynıydı ama baktım artık almazsam bir taraflarım şişecek, gittim aldım. Neyse, olay bu yani.

Moleskine Okuma Işığı
Moleskine Okuma Işığı

Onun dışında çok havadis yok dünden beri. Cansu’nun taşınma işi tamamlandı sayılır. Pek amelelik yapacak bir iş kalmadı. Cansu’ya yardım edilmesi gereken diğer şeyler de bitti sayılır. Muhtemelen bundan sonrası benim için biraz daha yedek eleman modunda geçecek.

Belki bugünlerde biraz daha turistlik yaparım. Gerçi bugün aslında biraz şehri gezecektik ama benim hiç gezmeye hevesim yoktu. Herhangi bir Amerika şehri işte. Veya bilmiyorum belki genel anlamda gezesim yoktur benim. Sanki bu aralar gezmek yerine doğa ile iç içe bir yerlerde deniz kenarında yalnız bir şekilde kafa dinleyerek oturmak istiyorum. Bakalım önümüzdeki günler nasıl geçecek. Muhtemelen biraz iş güç ile uğraşacağım. Açıkcası biraz da kendimle baş başa kalmak istiyorum. Planlar yaparım, hedeflerim üzerine çalışırım.

Dün gece yatakta enteresan bir kafaya girdim. Öyle spesifik bir olay da olmamıştı. Kafam falan da güzel değildi. Bir anda hayatın çok kısa olduğu, bu iş güç teraneleriyle zamanımızı boşa harcadığımız moduna girdim. Sanki bıraksalar işi gücü bırakıp Bodrum’a taşınacaktım. İşimle ilgili de bir sıkıntım yok hani. Daha çok genel bir “ulan ben ne yapıyorum Bodrum’a deniz kıyısına yerleşmek varken” kafası. Bilmiyorum nereden geldi bu kafa. Belki de biraz her şeyden uzak olduğum içindir şu anda.

Neyse, şu şarj olayları yetmiştir herhalde, biraz bilgisayara bakınayım. Belki biraz iş yaparım, belki oyun oynarım. Lig de başladı belki biraz futbol yorum programlarına bakarım. Canım kahve yapmak istiyordu, kendime kahve almıştım, ama kahve makinesi bozulmuş aq. Belki biraz da onu kurcalarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir