Erken Sabah Saatleri

Erken Sabah Saatleri

27.07.2021 – Bodrum/TEK Sitesi

Ne zamandır şöyle erken kalkıp, Earl Grey çayımı koyup, kendimle zaman geçirememiştim. Bugün yapabildim, çok mutluyum. Bunu yapabilmemin sebebi dün geceyi de kendi istediğim şekilde geçirebilmiş olmak, sakince…

Erken Yatmak, Çok Uyumak

Ev ahalisi gece dışarı çıktı, akşamdan dışarıda bir yerlere yemeğe gittiler. Ben evde kaldım. Biraz kendi kendime iş yapıp, erkenden uyudum. İşin sırrı da erken uyumak zaten. Ben, her ne kadar yapabilmeyi çok istesem de, az uykuyla pek yetinebilen bir insan değilim. En azından şimdilik. Belki sürekli spor yaptığım için de çok uykuya ihtiyaç duyuyorumdur. Belki yaşlanınca daha az uykuyla idare edebilirim. Neyse, bu yüzden erken kalkmak istiyorsam, erken yatmam gerekiyor.

Sabahın Dünyası

Açıkçası çok hoşuma gidiyor sabah erken saatlerde uyanık olmak. Gerçekten ayrı bir dünya var sabahın erken saatlerinde. Beni çeken bir dünya. Gün içinde bulunmayan bir müziği var etrafın. Mesela şu anda denize çok yakın olmamama rağmen dalgaların sesini duyabiliyorum.

Normalde gün içinde insanların çok da fark etmediği genel bir gürültü oluyor etrafta, genel insan gürültüsü, genel araç gürültüsü. Şu anda bunlar pek yok. Kuşların, böceklerin sesi daha net. Genel olarak doğanın sesi daha net. Bana çekici geliyor bütün bunlar.

Belki yalnız olduğumu bilmek, rahatsız edilmeyecek olduğumu bilmek de çekici geliyordur. Günün bana özel saatleri gibi bu saatler. Telefonumun çalmayacağını biliyorum mesela.

Bir durağanlık var etrafta genel olarak. Hareket az. Bu da benim hoşuma gidiyor. Hani kendime de hep sakin kal, rahat ol diyorum ya. Sanki şu anda hem ben, hem de etrafım sakin ve rahat. Böyle bir bütünlük içinde olmak etrafımla huzur veriyor. Bazen gün içinde sen sakin kalsan bile, etraftaki hareket rahatsız edici olabiliyor.

Güzel saatler bu erken sabah saatleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir