Günlük Parçaları – 13

Günlük Parçaları 13

12.06.2017 – Beşiktaş/MOC

Hop, selam! Nefis bir tatilin ardından yazıyorum bugün sizlere. Son 3 gündür Bodrum’daydım. Cuma, Cumartesi, Pazar. Sessiz, sakin bir tatil. Biraz klişe olacak ama insanın gerçekten hiç dönesi gelmiyor. Ayrı bir hayat var Bodrum’da.

Bayram seyran olmadığı için etraf kalabalık değil tabi. Yat, kitap oku, denize gir, her şey çok huzurluydu. Gümüşlük’te biraz yürüyüş yaptım. Deniz, etraf zaten sanat eseri gibi. Sahil kenarına oturdum. Kalktım iki gezindim sonra geri oturdum eski yerime. Ev gibi sanki bütün Gümüşlük, samimi her şey. Anlatması biraz zor ama yaza yaza geliştireceğim anlatma yeteneğimi. Yalnız Gümüşlük sadece orada iken insana huzur veren bir yer değil. Orada aldığı huzur insanı gittiği başka yerlerde de takip ediyor.

Bugün Pazartesi ve ben İstanbul’da çalışmak zorundayım ama üretken bir kafadayım. Hani derler ya insanın depresyondayken hiçbir şey yapmaya motivasyonu olmaz diye, onun tam tersi moddayım şu anda. Yapmam gereken işler boktan ve sıkıcı işler ama bir şekilde çalışmam lazım diyorum kendime ve çok da zorlanmadan iş yapabiliyorum. İş yaparken de kendimi çok boğmamaya çalışıyorum. 2 saat çalışıyorum, sonra bir yürüyüş yapıyorum, sonra biraz daha çalışıyorum, sonra bu yazıyı yazıyorum, sonra biraz daha çalışıyorum gibi gibi.

Yalnız Gümüşlük sadece orada iken insana huzur veren bir yer değil. Orada aldığı huzur insanı gittiği başka yerlerde de takip ediyor.

Gerçi biliyorum bu hal öyle sürekli gidecek bir hal değil. İnsan istediği kadar Gümüşlük motivasyonu sayesinde çalışsın, iş, stres, özellikle İstanbul’un kalabalığı insanı yoruyor. İnsanın her şeyde olduğu gibi bunda da bir denge kurması lazım. 3 ay gidip Gümüşlük’te takılıp tembel tembel yatacak halimiz yok tabi. Ama işte böyle aralarda 3 günlük tatiller işe yarıyor. 1 yıl bekleyip 3 hafta tatil yapmak gereksiz geriyor insanı. Yaymak lazım tatilleri. Hatta en iyisi tatille işi birleştirmek.

Açıkçası öyle aman aman tatil derdim de yok benim. Keyifli bir ortamda güzel insanlarla güzel müzik eşliğinde uzun uzun iş de yapabilirim gibi geliyor bana. 3 saat çalış 1 saat dinlen ama hep anda yaşa misali. Neyse şimdi biraz daha işe döneyim, sakin bir şekilde üretken olayım. Hem bu anı kendime zehir etmeyeyim, hem tembel olmayıp çalışayım. Şimdilik yapabileceğim İstanbul’da kendime güzel anlar yaratıp üretken olmak, bir gün tekrar Bodrum’da, Gümüşlük’te olmanın umuduyla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir