Günlük Parçaları – 2

Club Gümüşlük

30.10.2016 – Beşiktaş/Ev

Büyük bir karar aldım. Başta kariyerim ve yaşam tarzım olmak üzere hayatımdaki birçok şeyi etkileyebilecek bir karar.

İçten içe bunun doğru bir karar olduğunu biliyorum. Açıkçası doğru şeyi mi yapıyorum diye pek bir endişem yok. Önümde kaçmayacak bir fırsat var, … riskli bir şey ama hayatta yapmak istediğimin bu olduğu konusunda şüphem yok. Bu yüzden de 2-3 ay sonra bu şey patlarsa çok pişman olmayacağımı düşünüyorum.

Bazen bir karar vermem gerekir, doğru bir karar olup olmadığından emin olmam ama bir şekilde kendimi rahatlatmak için kendimi ikna ederim. Bu öyle bir karar değil. Kendimi ikna etmem gerekmiyor çünkü bu sefer samimi olarak bunun doğru karar olduğunu düşünüyorum.

Belki dersiniz madem bunun doğru karar olduğundan bu kadar eminsin ne diye aklını kurcalıyor bu mesele diye. Galiba bu biraz kararın hayatıma yapacağı etkinin büyüklüğünden kaynaklanıyor.

Neyse, kararın büyüklüğü biraz tırstırtıyor tabi insanı. Ama bana getirecekleri de açıkçası bir o kadar heyecanlandırıyor beni. … İyi olur kötü olur bilinmez ama kesinlikle denemek istediğim bir şey.

Aslında bu kararın hayatımda yaratacağı değişiklikleri biraz daha ayrıntılı anlatıp, yazarak kafamı toparlamaktı amacım. Çok fazla ayrıntıya girmedim çünkü galiba kafamı toparlamak için çok da derin düşünmeye gerek yok şu anda. Rahatım, özgüvenim yerinde, eminim kendimden. Bunlar güzel şeyler diye düşünüyorum. Tabi hiçbir şey kesin değil. Belki de düşündüklerim ve bu karar yanlıştır. Bu her zaman olabilir. Ama dediğim gibi doğru olanın bu olduğunu birçok nedenden dolayı hissediyorum. Bol şans bana.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir