Günlük Parçaları – 6

Günlük Parçaları 6

12.12.2016 – Beşiktaş/Ev

İşte galiba bu noktada nasıl davranmam geretiğiyle ilgili biraz tecrübelenmişim. Zamanın olması yetmiyor, aynı zamanda odak, adanmışlık ve enerji de lazım.

Bugün düşünüyordum Amerika’daki işimden ayrılsam ve ondan sonra da kendi kurduğum iş patlasa ne olur diye. Kendimi nasıl bir durumda bulmak isterim böyle olursa? Aynı zamanda şöyle de düşünüyorum: Acaba bu aralar tembellik mi yapıyorum? Yine mi aynı laflar dedim şu anda da kendime. Mesela normal iki işime harcadığım zamana rağmen blogum üzerinde çalışacak zamanım oluyor bu aralar. Daha mı zorlamam lazım kendimi? İşte galiba bu noktada nasıl davranmam geretiğiyle ilgili biraz tecrübelenmişim. Zamanın olması yetmiyor, aynı zamanda odak, adanmışlık ve enerji de lazım. Belirsizliklerin fazla olduğu yerde bunları bulmak zorlaşıyor. Ben hem Amerika’daki işim hem kendi işim hem de başka işler olduğu zaman ondan ona atlıyorum, hiç bir şey tam olmuyor diye geriliyorum. Ondan sonra toplasan 5-6 saat çalıştığımla kalıyorum. Halbuki sadece tek bir işe odaklansam muhtemelen 10 saat çalışırım.

Amaaan ya hayatta önemli olan şeylerin ne olduğu belli, ki bu kadar karmaşık işin içinde iyi işler yapıyorsun da gayet, üstüne üstlük bol bol kitap okuyor, hayatını yaşamayı da bırakmıyorsun. E daha ne olsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir