Tatilde Yanında Kim Var Sorunsalı

Tatilde Yanında Kim Var Sorunsalı

What appeals to you more, a spa break on a remote island or a city break with a packed itinerary?

Yani tabi böyle direkt olarak sorulunca işin genelinde sessiz sakin bir adada daha sakin bir tatili tercih ederim herhalde. İşin spa kısmını bilmiyorum gerçi. Spa tarzı şeyler çok ilgimi çekmediği için çok bilgili olduğum bir konu değil. Gidip bir şehrin gezerek altını üstüne getirmek de kötü değil tabi.

Ama bu tatil işleri böyle sorulunca bence çok soyut kalıyor. Önemli olan ne yaptığından çok kimlerle yaptığın bence. Ne yaptığın da çok önemsiz değil tabi ama hani yanında kimlerin olduğu çok daha önemli.

Bir de tabi ekibin ne tarz bir ekip olduğu konusu var. Yani hani mesela sevgilinle baş başa mısın, veya yanında kafa arkadaşların mı var, veya ailecek mi bir yerlere gitmişsin, veya ne bileyim belki ekibi tanımıyorsun ama yeni tanıştığın uyumlu bir ekip. Çok parametre var yani yanında kimlerin olduğu konusunda da. Dediğim gibi. Nereye gidip ne yaptığın da önemli ama bence kimlerle yaptığın kadar değil.

Bu yukarıda bahsettiklerimin bir karşımı da çok güzel olabilir bence bu arada. Hatta en tatlısı şöyle gibi sanki. Yanında sevgilin de var kafa arkadaşların da ama aynı zamanda birilerinin arkadaşının arkadaşı yeni tanıştığın birkaç kişi de var mesela. Böyle bir ekiple bir deniz kum güneş tatili, belki teknede bir tatil en tatlısı olabilir gibi sanki.

Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir