Günlük Parçaları – 4

Günlük Parçaları 4 Kurbağa

1.12.2016 – Beşiktaş/Ev

Bu aralar gerçekten mental açıdan zor zamanlar geçirdiğimi düşünüyorum. Bir nevi sınandığımı düşünüyorum. Sürekli bir belirsizlik ve stres var. Şimdiye kadar bunlarla başa çıkma konusunda fena değildim bence ama.

Bir süredir yazmıyordum. Neden yazmadım acaba? Böyle içimde garip bir huysuzluk vardı keyifli şeylere karşı. Hani üzerinizde bir keyifsizlik olur da canınız bir şey yapmak istemez ya onun gibi. Tek nedeni bu değil gerçi bence. Yapacak iş çok bu aralar. Sürekli yapılması gereken bir iş olunca da insanın keyifli bir şeyler yapası gelmiyor, kitap okumak gibi. Diyorum ki şu bugünkü işlerimi bitireyim de gideyim kitap okuyayım, blogumla uğraşayım, ne bileyim kendim için bir şeyler yapayım. Sorun şu ki “bugünkü” işler hiç bitmiyor. Sonu gelmiyor işlerin bu aralar. Ha kendime günlük sınırlar koyabilir miyim? Koyabilirim tabi, koyuyorum da. Ama işler kritik işler olunca içim rahat etmiyor, mümkün olan en hızlı şekilde yapmam gerekiyormuş gibi hissediyorum. Bir yerde maaşlı çalışsam bu şekilde hissetmem herhalde.

Bu aralar gerçekten mental açıdan zor zamanlar geçirdiğimi düşünüyorum. Bir nevi sınandığımı düşünüyorum. Sürekli bir belirsizlik ve stres var. Şimdiye kadar bunlarla başa çıkma konusunda fena değildim bence ama. Bunlarla iyi başa çıkabildiğimi düşünüyorum. Sabırlı da olmaya çalışıyorum, öyle ya da böyle bitecek bu belirsizliğin bir kısmı. Tabi iyi başa çıkabildiğimi düşünmem bunu tercih ettiğim, bu durumdan hoşlandığım anlamına da gelmiyor. Bakalım ne kadar, ne şekilde gidecek bu süreç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir